Zobacz, jak w bezinwazyjny sposób ujędrnić skórę wokół oczu!

Piękne spojrzenie to ogromny atut. Niestety, skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego szybko ulega procesowi starzenia. Zmarszczki, cienie, przebarwienia sprawiają, że twarz wygląda na smutną i poważną. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób można odmłodzić okolice oczu, aby znów nabrały młodzieńczego blasku.

Dlaczego skóra wokół oczu szybko się starzeje?

Starzenie skóry jest naturalnym procesem, a jego pierwsze symptomy zauważamy zwykle po 25. roku życia. Wówczas stopniowo zaczyna zmniejszać się ilość kolagenu i elastyny, co skutkuje utratą jędrności. Wraz z wiekiem zmniejsza się też warstwa komórek tłuszczowych, dlatego skóra robi się coraz cieńsza. Niebagatelny wpływ na jej kondycję mają również szkodliwe wolne rodniki. Skóra wokół oczu z natury jest cieńsza niż w innych częściach ciała, dlatego szybciej się starzeje. Nie posiada też podściółki tłuszczowej, przez co brakuje jej podparcia i zaczyna opadać. Nie bez znaczenia jest również to, że okolice oczu są bardzo aktywne (mimika twarzy), dlatego szybko powstają wokół nich zmarszczki. W tym miejscu słabiej krąży krew i limfa, a to z kolei przekłada się na skłonność do pojawiania się opuchnięć i tzw. worków pod oczami. Ogromne znaczenie mają również czynniki, takie jak: predyspozycje genetyczne, choroby, styl życia, środowisko czy pielęgnacja skóry.

Jak dbać o skórę wokół oczu?

  • należy zadbać o odpowiednią pielęgnację przy pomocy dobrych kosmetyków,
  • w delikatny sposób wykonywać demakijaż (bez mocnego tarcia skóry),
  • ważny jest odpoczynek i sen,
  • unikanie przemęczenia,
  • ważne są właściwa dieta i nawadnianie organizmu,
  • warto zrezygnować z palenia papierosów i innych używek,
  • należy zapewnić okolicy oka ochronę UV,
  • wskazane jest wykonywanie masażu okolicy oczu, który pobudzi krążenie (kolistymi ruchami),
  • stosowanie zabiegów medycyny estetycznej (przyniosą szybkie i zadowalające efekty.

SonoQueen – ujędrnianie skóry wokół oczu i redukcja zmarszczek

Medycyna estetyczna oferuje różne metody na odmłodzenie spojrzenia. Wielu Pacjentów chce jednak ujędrnić skórę wokół oczu w najmniej inwazyjny sposób. W takim przypadku doskonałą propozycją jest SonoQueen. Zabieg wykorzystuje technologię skoncentrowanych ultradźwięków, które doprowadzają do powstania mikrouszkodzeń pod skórą (na powięziach). Dzięki temu jest ona stymulowana do szybkiego gojenia i regeneracji. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, polega wyłącznie na przyłożeniu głowicy urządzenia do danej partii ciała. Podczas zabiegu, Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Poza tym działanie ultradźwięków nie doprowadza do powstania obrzęków czy zaczerwienień. SonoQueen posiada różnej wielkości katridże, co umożliwia ujędrnienie właściwie każdej część ciała i twarzy. Po przeniknięciu ultradźwięków w skórę, zapoczątkowany zostaje proces kolagenogenezy oraz obkurczenia tkanek. Skóra stopniowo staje się jędrniejsza, grubsza, a zmarszczki i inne niedoskonałości znikają z jej powierzchni.

Efekty zabiegu

Efekt estetyczny zabiegu widoczny jest o około 2-3 miesiącach, wówczas następuje przebudowa tkanek. Dla osiągnięcia pełnego rezultatu wystarczy wykonanie jednego zabiegu. Procedurę można oczywiście powtarzać, np. raz na cztery miesiące.

Jeśli chcesz w bezinwazyjny sposób ujędrnić skórę wokół oczu, to zabieg SonoQueen jest doskonałą propozycją! Zapraszamy do zapoznania się z zastosowaniem urządzenia na stronie Kliniki Miracki.

Może Ci się również spodoba