Sposoby na proste zęby

Proste i zdrowe zęby są Twoim skarbem. Piękny uśmiech dodaje Ci pewności siebie, sprawia, że nie wstydzisz się kontaktów z innymi. Bywa jednak, że nie zawsze możesz cieszyć się olśniewającym wyglądem zębów. Bardzo częstym problemem są wady zgryzu, czyli krzywe zęby. Problem krzywych zębów niekiedy może urosnąć do prawdziwego dramatu, odebrać Tobie lub Twojemu dziecku (jeśli to jego dotyczy krzywizna) chęci do kontaktów z ludźmi, zaburzyć poczucie atrakcyjności. Dlatego koniecznie dowiedz się więcej o ortodoncji, wadach zgryzu i sposobach na proste zęby.

Dlaczego należy leczyć wady zgryzu?

Głównym bodźcem do zwrócenia się o pomoc do ortodonty, są często względy estetyczne. Proste zęby z pewnością dodają uroku, jednak miej również świadomość, do jakich przykrych konsekwencji prowadzą nieleczone wady zgryzu. Mogą skutkować upośledzeniem mowy, nieprawidłową artykulacją głosek, seplenieniem, problemami z przeżuwaniem pokarmu. Mogą zdarzyć się nawet tak nieprzyjemne przypadki, gdy przez zły rozkład zębów pacjent przygryza sobie wnętrze jamy ustnej, policzki.

Ortodoncja – sposoby leczenia krzywych zębów

Współczesna ortodoncja oferuje wybór skutecznych sposobów leczenia wad zgryzu. W celu osiągnięcia prostych zębów, powstały techniki ortodontyczne, do których zaliczamy specjalne aparaty i nakładki.

Aparaty ortodontyczne:

  • aparat stały

Zapewne spotkałeś się z nim pod popularnym określeniem aparatu na zęby. Jest to najpopularniejsza metoda leczenia wad zgryzu, którą wykorzystuje ortodoncja. Aparat stały, jak sama nazwa wskazuje, towarzyszy Ci nieustannie przez cały okres leczenia. I to właśnie w jego ciągłym nacisku na zęby tkwi jego skuteczność i możliwość precyzyjnego prostowania zębów.

Na podstawie RTG zgryzu i odcisku zębów, ortodonta dokona analizy i dostosuje aparat do Twoich indywidualnych potrzeb. Założenie aparatu stałego trwa około 45 minut. W trakcie terapii krzywych zębów za pomocą aparatu stałego, powinieneś regularnie odwiedzać gabinet ortodontyczny, raz na kilka, kilkanaście tygodni. Ortodonta wówczas oceni skuteczność leczenia wady zgryzu i odpowiednio wyreguluje Twój aparat na zęby. Jeżeli martwisz się estetyką swojej twarzy w trakcie noszenia aparatu stałego, to w ofercie są aparaty kryształowe i porcelanowe, które podniosą dyskrecję leczenia, ze względu na swój kamuflujący odcień.

  • aparat Incognito

Aparat Incognito jest jednym z wielu osiągnięć ortodoncji. Ta metoda leczenia krzywych zębów, przeznaczona jest dla Ciebie zwłaszcza, jeśli wysoko cenisz sobie estetykę twarzy, lub z racji wykonywanego zawodu nie możesz pozwolić sobie na noszenie stałego aparatu na zęby. Incognito stanowi połączenie dyskrecji i skuteczności aparatu ortodontycznego. W trakcie terapii pozostaje niewidoczny, gdyż lekarz mocuje go na tylnej części zębów, przód pozostawiając w niezmienionym stanie.

  • nakładki na zęby, czyli maksimum komfortu w leczeniu wad zgryzu

Nakładki na zęby, wykorzystywane w korygowaniu krzywych zębów, są jedną z najnowocześniejszych metod w ortodoncji. Są świetną alternatywą, jeżeli nie możesz zdecydować się na aparat stały. Nakładki umieszczone na Twoich zębach pozostają niewidoczne, zapewniając Ci maksymalną dyskrecję w trakcie terapii wad zgryzu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz je z łatwością zdjąć z zębów. W Smile Design Clinic masz do wyboru trzy najnowocześniejsze rodzaje nakładek na zęby: Orthocaps, Invisalign, Clear Aligner.

Jeżeli pragniesz w skuteczny sposób wyleczyć wadę zgryzu, cieszyć się prostymi zębami i pięknym uśmiechem, to specjaliści z naszej kliniki z chęcią Ci pomogą. Umów się na konsultację w klinice w Warszawie. Zapraszamy!

Może Ci się również spodoba