Przebarwienia posłoneczne na twarzy – usuń, zamiast ukrywać!

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi ogromna ilość słonecznych dni, które większość z nas wykorzysta z pewnością na opalanie i kąpiele słoneczne. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem słońca – podczas wakacji znacznie bardziej zależy nam na pięknej opaleniźnie niż prawidłowej ochronie skóry. Choć lekka opalenizna nie jest niczym złym i może dodać uroku naszej twarzy, to zbyt intensywne opalanie może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i wywołać m.in. problem nieestetycznych przebarwień na twarzy. Przebarwienia bardzo rzadko znikają ze skóry samoistnie i najczęściej muszą być usuwane przy pomocy metod dermatologicznych. Jak zatem możemy usuwać przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia posłoneczne – ukrywać czy usuwać?

Przebarwienia na twarzy po słońcu to problem, z którym możemy radzić sobie na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest odpowiednio wykonany makijaż. Dobrze kryjący podkład lub korektor do twarzy, a dodatkowo utrwalenie tych kosmetyków przy pomocy pudru może nam pomóc skutecznie zakryć przebarwienia na kilka lub nawet kilkanaście godzin. Kosmetyki do makijażu są jednak często mało komfortowym rozwiązaniem – duża ilość może obciążyć naszą skórę i wywołać problem m.in. zatkanych porów. Makijaż nie pozwoli nam wygrać z przebarwieniami, np. na basenie i podczas upalnych dni, gdy make up wprost spływa z twarzy wraz z potem. Zdecydowanie lepszym i trwalszym rozwiązaniem jest usunięcie przebarwień przy pomocy skutecznych metod dostępnych w gabinetach dermatologicznych.

Co na przebarwienia po słońcu? Domowe sposoby

Płytkie i stosunkowo jasne przebarwienia na twarzy możemy postarać się usunąć przy pomocy domowych metod pielęgnacji. W tym celu warto poszukać w aptece specjalnych preparatów na przebarwienia, które posiadają właściwości złuszczające i rozjaśniające skórę. Są to bardzo często mocno złuszczające preparaty do stosowania punktowego lub kremy ujednolicające koloryt skóry, np. z dodatkiem rozjaśniającej witaminy C. Przy niewielkich przebarwieniach taka domowa kuracja może przynieść zaskakująco dobre efekty, jednak głębokie i ciemne plamy będą wymagały pomocy specjalisty.

Peelingi chemiczne, mikrodermabrazja i laserowe usuwanie przebarwień

Jeśli domowe metody usuwania przebarwień nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji, peelingu chemicznego, fotoodmładzania czy laserowego usuwania przebarwień. Dwie pierwsze metody polegają na bardzo głębokim złuszczeniu skóry, na której znajdują się przebarwienia. Choć to bardzo skuteczne zabiegi, narażają pacjenta na nieprzyjemne dolegliwości bólowe oraz dość długi okres rekonwalescencji pozabiegowej. Dlatego też osoby zmagające się z przebarwieniami coraz częściej decydują się na usuwanie przebarwień znacznie mniej inwazyjnymi metodami, a mianowicie przy pomocy technik fotoodmładzania lub laseroterapii. W kwestii usuwania przebarwień oraz innych trwałych niedoskonałości szczególnym uznaniem cieszą się dziś lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dostępne w warszawskiej Klinice Miracki. To obecnie najmniej bolesny i inwazyjny sposób redukcji przebarwień, który przynosi szybkie efekty i równie szybki powrót do formy pacjenta. Lasery pikosekundowe działają w głębokich warstwach skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, chroniąc skórę przed poparzeniem. Terapia laserami pikosekundowymi prowadzi też do redukcji blizn i zmarszczek, a także ogólnej poprawy kolorytu i kondycji skóry.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania przebarwień znajdziesz na stronie Klinika Miracki Warszawa. Umów się na wizytę konsultacyjną w Klinice Miracki, aby wraz ze specjalistą dobrać najbardziej optymalną metodę usuwania przebarwień.

Może Ci się również spodoba