Pozbądź się kompleksów i tłuszczu – powiększanie piersi autogenną tkanką tłuszczową

Małe lub obwisłe piersi dla niejednej kobiety stanowią spory kompleks i są źródłem przeświadczenia o nieatrakcyjności. Wiele pań nie podejmuje jednak żadnych kroków, gdyż obawiają się powiększenia biustu za pomocą sztucznych implantów. Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom – oferuje zabieg naturalnego powiększania piersi. Wypełniaczem jest w tym przypadku tłuszcz pobrany z okolic, w których występuje w nadmiarze. Dodatkowym efektem zabiegu jest zatem wyszczuplenie sylwetki.

Na czym polega zabieg powiększania piersi autogenna tkanką tłuszczową?

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z danej części ciała i wykorzystaniu go jako wypełnienia piersi. Metoda ta jest małoinwazyjną alternatywą dla powiększania piersi implantami. Przed rozpoczęciem zabiegu Pacjentce podawane jest znieczulenie ogólne. Pierwszy etap zabiegu to liposukcja, czyli pobranie od Pacjentki tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej zbyt dużo. Druga część zabiegu polega na poddaniu pobranego tłuszczu procesom wirowania i dekantacji. Tak przygotowana substancja autoimmunologiczna jest przeszczepiana do piersi za pomocą cienkich kaniuli. Aby wzmocnić rezultaty zabiegu i przyspieszyć proces gojenia, niekiedy z tkanką tłuszczową podaje się dodatkowo pobrane z krwi Pacjentki osocze bogatopłytkowe.

Zalety metody

Powiększanie piersi autogenną tkanką tłuszczową to zabieg dający podwójne korzyści – po pierwsze, pozbywasz się niepotrzebnego tłuszczu, po drugie – powiększasz i modelujesz biust w naturalny sposób. Należy podkreślić, że efekty zabiegu są natychmiastowe. Metoda powiększania piersi własnym tłuszczem jest całkowicie bezpieczna – nie musisz obawiać się powikłań w postaci reakcji alergicznych, wywołanych wprowadzeniem do organizmu obcej substancji.

Dla kogo przeznaczone jest powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową?

Zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem to idealne rozwiązanie dla kobiet, których piersi utraciły swą objętość wskutek odchudzania się lub po porodzie oraz dla kobiet marzących o pełniejszym biuście. Przeciwwskazaniami do zabiegu są niektóre choroby, m.in. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, schorzenia nerek lub wątroby, a także infekcje ropne skóry, śluzówek i skazy naczyniowe. Zabiegowi nie mogą się też poddać osoby, u których nie występuje wystarczająca ilość tkanki tłuszczowej, potrzebnej do pobrania oraz kobiety w ciąży.

Przed zabiegiem

Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia. Pacjentka mająca poddać się zabiegowi powiększania piersi musi wykonać odpowiednie badania. W przypadku uzyskania nieprawidłowych wyników lekarz może odmówić przeprowadzenia zabiegu. Na dzień przed zabiegiem zalecane jest stosowanie diety lekkostrawnej, natomiast w dniu zabiegu należy pozostać na czczo. Przez przynajmniej 2 tygodnie nie należy stosować leków zawierających pochodne aspiryny.

Zalecenia pozabiegowe

Okres rekonwalescencji zajmuje zazwyczaj do 2 tygodni. Przez ten czas niewskazane jest wykonywanie cięższych prac fizycznych. Pacjentka przez pierwszą dobę po zabiegu pozostaje pod opieką lekarzy, a przez około 3-4 tygodnie nosi specjalny stanik pooperacyjny. Ewentualne skutki uboczne obejmują ból, obrzęk i zasinienie miejsca, którego dotyczyła operacja.

Zdobądź więcej informacji o powiększaniu piersi autogenną tkanką tłuszczową w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy i skorzystaj z zabiegu.

Może Ci się również spodoba