Piękne oczy bez opadających powiek

Opadające powieki to nie tylko defekt kosmetyczny, lecz także przeszkoda w poprawnym widzeniu, która wymaga operacji plastycznej. Problem stanowi zarówno górna, jak i dolna powieka, ponieważ opadanie powoduje zespół suchego oka. Narząd wzroku nie może być odpowiednio nawilżony i wymaga stosowania kropli w roli zastępczych łez. Jakie niedogodności płyną z opadającej powieki?

Na górze róże, a na dole worki pod oczami

Nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie zakryć worków pod oczami pacjenta, więc twarz wygląda na smutną i zmęczoną, a osobie trudno wywrzeć pozytywne wrażenie. Kiedy zdecyduje się na korektę dolnej powieki, nadchodzi czas na konsultacje z lekarzem.

Specjalista przeprowadzi wywiad środowiskowy i zleci następujące czynności:

  • badanie ogólnoustrojowe organizmu,
  • badania krwi,
  • usunięcie sztucznych rzęs,
  • lekkostrawną dietę w dniu zabiegu.

Warunkiem wykonania plastyki worków pod oczami jest także podpisanie zgody na zabieg, który odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz podaje substancję niwelującą ból do żył pacjenta, a następnie wykonuje cięcie po łuku pod dolną powieką. Precyzyjnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, aby odpowiednio wymodelować powiekę dolną. Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski zwracają uwagę na fakt, że blizna po zabiegu jest niewidoczna, gdyż chirurg ukrywa ją pod linią rzęs. Po zabiegu powieka nie tylko się zamyka, lecz także skóra pod nią staje się napięta, co daje efekt młodszego wyglądu pacjentki.

Gdy górna powieka opada

Plastyka górnej powieki wymaga trochę większego zaangażowania niż korekta dolnej. Cięcie jest wykonywane w fałdzie powieki górnej, a następnie chirurg usuwa zbędną tkankę tłuszczową i nadmiar skóry, aby uzyskać odpowiedni efekt estetyczny. Operacji plastycznej poddają się zarówno starsze, jak i młode osoby. Te pierwsze zazwyczaj chcą usunąć worki pod oczami powstałe na skutek starzenia skóry i zmniejszenia ilości białka zwanego kolagenem. Natomiast u młodszych osób, opadanie górnej powieki powodują predyspozycje genetyczne oraz niewydolne mięśnie twarzy.  Operacja plastyczna pomaga nie tylko zlikwidować opadające powieki, lecz także poprawić stan psychiczny pacjenta. Tylko, jak powinien dbać o swoją twarz po operacji?

Bezbolesna rekonwalescencja

Kiedy zabieg się zakończy, pacjent udaje się do poczekalni i może iść do domu w towarzystwie innej osoby. Po plastyce powiek należy unikać picia alkoholu, gdyż wpływa negatywnie na gojenie się ran i powoduje komplikacje. Estetyczny wygląd blizny zapewni też izolacja od sauny i solarium, więc przez czas rekonwalescencji warto nosić okulary przeciwsłoneczne.

Pacjent, który dochodzi do siebie po zabiegu, powinien odpocząć od intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 3 tygodnie. Natomiast głowę może umyć po upływie 6 dniu. Szwy zostają zdjęte po 5 dniach od wykonania operacji plastycznej, a cały czas gojenia wynosi dwa tygodnie. Wszystkie niedogodności wynagradza trwały efekt w postaci szerszego pola widzenia, lepszego wyglądu i pozbycia się kompleksów.

Dlaczego operacja, a nie inne metody?

Z usunięciem defektu w postaci worków pod oczami powinny wstrzymać się jedynie osoby, które są w ciąży, mają problemy z krzepliwością krwi oraz przewlekle chorują. Jeśli powieki się nie domykają i występuje zespół suchego oka, należy najpierw zbadać przyczynę, a dopiero później podjąć decyzję o plastyce opadającej powieki. Zabieg jest bezpieczny, a rekonwalescencja po nim stosunkowo krótka. Pełny efekt operacji widać w następnych miesiącach, kiedy całkowicie znika opuchlizna. Proces gojenia przyspiesza nakładania na miejsca pooperacyjne zimnych okładów.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie:

https://www.wbienkowski.pl/chirurgia-plastyczna/korekta-powiek-gornych-i-dolnych/#toggle-id-3

 

Może Ci się również spodoba