Pędzle do makijażu podstawą dobrze wykonanego make-upu

By podkreślić urodę, wyglądać ładnie i czuć się dobrze, poświęcamy wiele czasu na zrobienie makijażu. Dobieramy odpowiednie kosmetyki, porównujemy dostępne na rynku produkty, patrząc na skład, cenę i firmę. Jednak nawet produkty z wysokiej półki mogą wyglądać źle na naszej skórze, jeśli nie zostaną odpowiednio zaaplikowane. Dlatego tak ważne jest dobranie pędzli do makijażu, dzięki którym nasz make-up zostanie prawidłowo wykonany. Pędzel jest równie ważny jak kosmetyk, który nim nakładamy. Warto poświęcić czas, by dobrać odpowiednie pędzle do naszego makijażu.

Zalety pędzli do makijażu

Dzięki pędzlom do makijażu wykonany przez nas make-up przypominać będzie ten robiony przez profesjonalistów. Pędzle pozwalają na precyzyjne nałożenie kosmetyków, co pozwala na długi czas zapomnieć o poprawkach. Używając pędzli, nasz make-up będzie wykonany starannie, rysy twarzy zostaną podkreślone, a szczegóły, za którymi nie przepadamy, skutecznie zatuszowane.

Pędzle naturalne czy syntetyczne?

Istnieje wiele rodzajów pędzli do makijażu (między innymi do różu, podkładu, cieni, pudru), jednak najprościej można je podzielić na te naturalne i syntetyczne. Jakie mają wady a jakie zalety?

  • pędzle naturalne: wykonane z włosia zwierząt – borsuka, sobola, kucyka, wiewiórki lub kozy, co sprawia, że wegetarianie czy obrońcy zwierząt sięgają po nie mniej chętnie. Należy jednak dokładnie czytać opis produktu, gdzie powinna znaleźć się informacja o sposobie pozyskania włosia. Pędzle naturalne są delikatne i przyjemne, a do tego bezpieczne, ponieważ podczas ich produkcji są bardzo dokładnie oczyszczane. Akcesoria te szczególnie polecają wizażyści, jednak zaznaczają, że w przypadku aplikacji produktów w postaci kremowej czy półpłynnej, jak podkład czy pomadka, pędzle z naturalnego włosia trudniej się pielęgnuje niż te syntetyczne. Jednak w przypadku kosmetyków sypkich sprawdzają się doskonale!
  • pędzle syntetyczne: wykonane z nylonu lub taklonu. Przeważnie są bardziej twarde od pędzli naturalnych, dlatego zaleca się używanie ich do nakładania produktów o konsystencji kremowej i półpłynnej. Dzięki temu, że nie chłoną kosmetyku, łatwiej zadbać o ich pielęgnację. Pędzle syntetyczne świetnie nadają się do nakładania podkładu, korektora czy szminki.

Na co zwrócić uwagę kupując pędzle do makijażu?

Eksperci ze drogerii internetowej ekobieca.pl sugerują, żeby zwracać uwagę na:

  1. twardość włosia – twardsze pędzle zaleca się stosować do pielęgnacji brwi, malowania kresek czy nakładania pomadki lub korektora. Natomiast te delikatne i miękkie do cieni, pudrów i różu,
  2. gęstość włosia – bardziej gęste włosie pozwala nanieść więcej kosmetyku na skórę, co sprawia, że lepiej kryje. Pędzel nie powinien być zbyt rzadki, żeby jego włosie się nie rozchodziło, a sypkie produkty się nie osypywały,
  3. skuwkę – im mocniej zaciśnięty został element łączący włosie z uchwytem, tym pędzel będzie trwalszy i dłużej nam posłuży,
  4. uchwyt – nie przekłada się na jakość naszego makijażu, a jedynie przemawia do naszych upodobań,
  5. kształt i wielkość włosia – dobrze dobrany kształt i wielkość włosa sprawi, że łatwiej i precyzyjniej nałożymy kosmetyk,
  6. wielkość pędzla – dopasuj ją do rozmiaru swojej ręki i głowy.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Na pędzlach do makijażu pozostają resztki kosmetyków, martwy naskórek oraz bakterie, dlatego należy pamiętać o ich odpowiednim czyszczeniu. Pędzle do cieni, różu i sypkiego pudru dobrze myć co 2-3 tygodnie, z kolei te używane do nakładania korektora, podkładu czy pomadki najlepiej czyścić nawet codziennie. Należy pamiętać, że inaczej dbamy o pędzle naturalne i syntetyczne. Te pierwsze najlepiej czyścić specjalnymi preparatami, natomiast do mycia pędzli syntetycznych wystarczy woda z mydłem lub szamponem. Po umyciu pędzle należy zostawić do wyschnięcia, kładąc je najlepiej włosiem do dołu lub układając na ręczniku. Aby pędzle posłużyły nam jak najdłużej, nie należy ich wyciskać, suszyć ani pozostawiać na słońcu czy kaloryferze.
Szeroki wybór pędzli do makijażu znaleźć można na stronie: http://www.ekobieca.pl/pol_m_AKCESORIA_Pedzle-do-makijazu-260.html.

Może Ci się również spodoba