Lekki krem nawilżający sposobem na zadbaną skórę twarzy

Odpowiednio dobrany krem do twarzy na dzień jest bardzo ważnym kosmetykiem dla każdej kobiety. Żeby jednak mógł spełniać swoje podstawowe funkcje, musi być właściwie dostosowany do wszelkich potrzeb naszej skóry. Dla kogo zatem został przeznaczony lekki krem nawilżający? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę twarzy i zapewnić jej zadbany wygląd!

Lekki krem nawilżający – dla skóry tłustej i mieszanej

 

Lekki krem nawilżający to kosmetyk, który sprawdzi się przede wszystkim przy codziennej pielęgnacji skóry tłustej lub mieszanej. W przypadku skóry mieszanej, która stanowi połączenie skóry tłustej w strefie T oraz skóry suchej na pozostałym obszarze twarzy, to bardzo ważne, by krem wykazywał skuteczne właściwości nawilżające, a zarazem nie obciążał nadmiernie skóry. Stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego jest równie ważne w przypadku skóry tłustej, bowiem to, że błyszczy się ona i przetłuszcza na zewnątrz nie oznacza, że w środku nie cierpi na niedobór wody. Lekki krem do twarzy to również dobry sposób na zaspokojenie potrzeb skóry normalnej, np. w lato, jednak nie powinny z niego korzystać panie, które na co dzień zmagają się z problemem skóry suchej – jego delikatne właściwości nawilżające mogą okazać się niewystarczające do zaspokojenia potrzeb skóry skłonnej do nadmiernego przesuszania, łuszczenia, uczucia ściągnięcia czy pieczenia.

Krem przeciwzmarszczkowy nawilżający – czy lekki krem wystarczy?

Skóra mieszana to rodzaj skóry, z którą zmaga się tak naprawdę duża część kobiet w różnym wieku. Warto zaznaczyć, że skóra mieszana to również typowa ,,przypadłość” dla pań, które mają do czynienia ze skórą dojrzałą – w wyniku zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiet w okresie menopauzy, skóra sucha lub tłusta bardzo często przekształca się w bardziej wymagającą skórę mieszaną. W takim przypadku lekki krem nawilżający powinien też pełnić rolę kremu przeciwzmarszczkowego, by z jednej strony spełniać podstawowe potrzeby skóry, z drugiej zaś walczyć ze zmarszczkami i innymi oznakami starzenia.

Lekki krem nawilżający dla skóry dojrzałej – jaki produkt wybrać?

Doskonałym przykładem lekkiego kremu nawilżającego do twarzy, który został przeznaczony dla skóry mieszanej i dojrzałej, jest Revitalift L’Oréal Paris, który wykazuje delikatne właściwości nawilżające, a przy tym działa na skórę przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Krem skutecznie zwalcza zmarszczki na czole i wokół oczu, a także poprawia jędrność skóry. Formuła została wzbogacona o Pro-Retinol A, który znany jest ze swoich właściwości stymulujących regenerację komórkową oraz Fibrelastyl, który sprawia, że skóra staje się gęstsza, bardziej napięta i silniej ujędrniona. Ponadto krem zachwyca komfortową konsystencją, która szybko się wchłania, nie pozostawiając na powierzchni twarzy tłustego filmu ani uczucia lepkości.

 

Takie połączenie lekkiego kremu nawilżającego z kremem przeciwzmarszczkowym pozwoli nam zadbać kompleksowo o skórę dojrzałą i zapewnić jej odmłodzony, a także zadbany wygląd.

 

Lekki krem nawilżający – idealny pod makijaż
Lekki krem nawilżający sprawdzi się idealnie nie tylko przy codziennej pielęgnacji skóry, ale też pod makijaż – będzie on stanowił idealną, lekką bazę pod podkład np. L’Oréal True Match. Nie przetłuści skóry, nie powoduje jej błyszczenia czy też zapchania porów, zaś może skutecznie przedłużyć trwałość makijażu. Lekki krem nawilżający możemy stosować pod podkład czy krem BB lub bezpośrednio mieszać go z tymi kosmetykami, by uzyskać pożądany przez siebie efekt.

Może Ci się również spodoba