Kriolipoliza lepsza od liposukcji ? Poznaj bezinwazyjny sposób na płaski brzuch!

Brzuch to miejsce, które jest narażone na odkładanie tkanki tłuszczowej. Główną przyczyną na pewno jest niewłaściwa dieta, która jest zbyt kaloryczna i zawierająca zbyt dużo węglowodanów. Nie bez znaczenia jest też alkohol, który wzmaga apetyt.  Czasami jest też tak, że fałdy tłuszczu na brzuchu, biodrach czy udach utrzymują się nawet wtedy, gdy trzymamy się restrykcyjnej diety. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje nam jedną z najbardziej skutecznych bezinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha.

Jak działa kriolipoliza ?

Odchudzanie poprzez zamrażanie. Brzmi ciekawie? „Kiro” znaczy lodowaty, „lipoliza” znaczy chemiczny rozkład tłuszczu. Wszystko bezpiecznie i naturalnie. Kriolipoliza niszczy komórki tłuszczowe za pomocą niskiej temperatury (od 0 do -10 st.C). Na skutek mrożenia tkanki tłuszczowej lipidy z komórek są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Bardzo często bywa porównywana z klasycznym zabiegiem liposukcji, która wiąże się z operacyjnym odsysaniem tkanki tłuszczowej za pomocą cienkiej rurki. Jeśli chcemy się pozbyć mankamentów figury i wymodelować sylwetkę bez ingerencji w nasze ciało kriolipoliza jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Przebieg zabiegu

Zapytaliśmy specjalistów z Beauty Skin o zabieg kriolipolizy ZLipo – sam zabieg jest bezbolesny, trwający około godzinę. Do obszaru, z którego chcemy się pozbyć tłuszczu przykładany jest specjalny aplikator, dzięki któremu zostaje pobrane ciepło z komórek. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane z organizmu, dzięki czemu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, w wyjątkowych sytuacjach mogą pojawić się siniaki, a także krótkotrwałe osłabienie czucia. Natomiast nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Można wrócić do normalnej aktywności.

Po zabiegu należy:

– pić większą ilość wody,

– 2 razy w miesiącu wykonać drenaż limfatyczny,

– nie opalać miejsca poddanego wymrożeniu przez minimum 3 tygodnie,

– nie wykonywać zabiegów laserowych przez miesiąc,

– nie wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów odchudzających.

Jakie efekty ?

Kriolipoliza ZLipo daje szybkie i trwałe efekty, rozbita tkanka tłuszczowa powoduje wysmuklenie i wymodelowanie ciała, a także redukcję cellulitu. Proces eliminacji komórek tłuszczowych trwa kilka tygodni po zabiegu. Zauważa się spadek tkanki tłuszczowej aż do 40 procent z danego obszaru, co widoczne jest w utracie centymetrów. Aby zwiększyć skuteczność zaleca się powtórzyć cały proces  po minimum 2 miesiącach, przy zachowaniu zdrowego trybu życia. Zależnie od powierzchni ciała, na przykład, aby usunąć komórki tłuszczowe z brzucha potrzebne są dwa zabiegi. Kriolipoliza to doskonała alternatywa dla bolesnej liposukcji. Jako najnowsze odkrycie  stosowane w gabinetach medycyny estetycznej przynosi spektakularne efekty!

Przeciwskazania do zabiegu

Kriolipoliza nie powinna być wykonywana w przypadku:

– ciąży i karmienia piersią

– cukrzycy

– choroby skóry

– białaczki

– choroby Raynauda

– u osób z rozrusznikiem serca

– choroby wątroby i nerek

– zaburzeń krążenia

– krioglobulinemii.

Może Ci się również spodoba