Jak uzyskać rozmyty efekt smokey eye dzięki Colossal Kajal?

Smokey eye to bardzo popularny makijaż oczu. Wykonuje się go przy pomocy ciemnych cieni, aby stworzyć tzw. efekt przydymionego oka. Dzięki niemu można podkreślić zarówno kształt oczu, jak i kolor ich tęczówki. Podstawą udanego smokey eye są oczywiście dobre kosmetyki, w tym miękka kredka, taka jak Colossal Kajal od Maybelline.

Jakie kosmetyki są potrzebne do wykonania smokey eye?

 • Cienie do powiek – kolory cieni należy dobrać pod kątem swoich upodobań oraz urody, najlepiej mieć cień główny (np. brązowy, różowy), ciemny oraz jasny i matowy,
 • miękka kredka do oczu,
 • baza pod cienie do powiek lub kryjący korektor,
 • tusz do rzęs.

Smokey eye – jak wykonać?

Smokey eye to bardzo efektowny makijaż oka. Można wykonać go zarówno w delikatnej wersji na co dzień, jak i mocnej oraz wyrazistej na wieczorne wyjścia. Zobacz, jak samodzielnie wykonać klasyczny smokey make-up krok po kroku.

 1. Na początku należy nanieść na powieki bazę pod cienie lub korektor kryjący. Dzięki temu wyrównamy koloryt, a kosmetyki będą lepiej i dłużej trzymały się na oku.
 2. Następnie jasny cień nakładamy w kąciku oka, po czym delikatnie go rozcieramy.
 3. Jasny, matowy cień możemy nałożyć także tuż pod łukiem brwiowym, wówczas oko będzie optycznie powiększone.
 4. Kolejny krok to użycie czarnej kredki do oczu. Na początku należy narysować kreskę wzdłuż linii rzęs, aby je wizualnie zagęścić. Następnie uzyskany kontur delikatnie rozcieramy cienkim pędzelkiem. Kolejną kreskę rysujemy na dolnej powiece przy linii rzęs i również starannie ją rozcieramy, aby uzyskać efekt rozmycia.
 5. Teraz przyszedł czas na użycie cienia głównego w kolorze, który sobie wybraliśmy (w makijażu wieczorowym świetnie sprawdzi się czerń, szarości lub granat). Nakładamy go na całej powierzchni górnej powieki ruchomej.
 6. Cień główny nakładamy również na dolną powiekę. Aplikujemy go tak, aby podkreślić kształt naszych oczu.
 7. Następnie używamy jeszcze ciemnego cienia (musi być ciemniejszy od głównego) i nakładamy go na górnej i dolnej powiece przy łuku rzęs, aby wzmocnić efekt ,,przydymionego oka”. Cień można delikatnie rozetrzeć, aby naturalnie połączył się z cieniem głównym.
 8. Ostatni etap to wytuszowanie rzęs (najlepszy będzie tusz w kolorze czarnym).

Dlaczego Colossal Kajal?

Kredka Maybelline pozwala na szybkie, łatwe i niezwykle precyzyjne narysowanie idealnej kreski na oku. Ma odcień intensywnej czerni. Jest bardzo trwała, utrzymuje się na powiece nawet do 12 godzin. Rewelacyjnie sprawdza się również do rozmytego efektu smokey eye. Wykorzystasz ją zarówno do wieczorowego, jak i dziennego makijażu.

Colossal Kajal:

 • miękka formuła kredki,
 • automatyczny liner, bez temperowania,
 • wyprofilowana końcówka (kontrola nad grubością kreski),
 • trwała,
 • pozwala na narysowanie precyzyjnej kreski,
 • jest wodoodporna,
 • ma odcień intensywnej czerni.

Jeśli chcesz mocno podkreślić oko i wydobyć głębię spojrzenia, to kredka Colossal Kajal sprawdzi się idealnie. Możesz wykonać nią cienką kreskę, która sprawdza się w delikatnym makijażu, jak i uzyskać efekt rozmycia w klasycznym smokey eye.

Może Ci się również spodoba