Co wpływa na odżywienie włosów?

Regularne odżywianie włosów to bardzo ważny punkt codziennej pielęgnacji. To właśnie dzięki odżywianiu nasze kosmyki są odpowiednio chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, uszkodzeniami, przesuszeniem czy zniszczeniem. Czy jednak zwykła odżywka do włosów jest w stanie zapewnić naszym włosom piękny wygląd? Podpowiadamy, jak profesjonalnie zadbać o odżywienie włosów!

Odżywienie włosów – dlaczego to takie ważne?

Nasze włosy każdego dnia narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Szkodzą im nie tylko niewłaściwie dobrane kosmetyki, lecz także słońce, silny wiatr, mróz czy gorące powietrze wydobywające się z suszarki lub innych sprzętów do stylizacji włosów. Niekorzystnemu działaniu tych czynników możemy jednak zapobiec, regularnie odżywiając nasze włosy. Szczególne znaczenie ma to w przypadku przesuszonych i zniszczonych już kosmyków – uszkodzone włókna włosów wymagają od nas profesjonalnej i kompleksowej pielęgnacji.

Jak odżywić suche i zniszczone włosy?

Jeżeli zależy nam na tym, żeby odżywić swoje włosy, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by w stosowanych przez nas kosmetykach znalazło się jak najwięcej substancji o działaniu odżywczym i regenerującym, np. olejów, ekstraktów i wyciągów roślinnych. To bardzo ważne, aby w takim przypadku wybrane przez nas preparaty charakteryzowały się również jak najbardziej naturalnym składem – ostatnie, czego potrzeba suchym i zniszczonym włosom to właśnie kosmetyki bogate w parabeny, konserwanty czy barwniki. Pasma można też skutecznie odżywić przy pomocy domowych maseczek, jak również diety bogatej w odpowiednie składniki odżywcze.

Czym odżywić włosy? Olej z nasion krokosza

Jednym ze skutecznych sposobów na odżywienie włosów może być zastosowanie kosmetyków z oleju z nasion krokosza, np. z gamy Botanicals Fresh Care L’Oréal Paris. Jest to kosmetyk, w którym niezwykła moc oleju z nasion krokosza łączy się z wyjątkowymi właściwościami oleju kokosowego i sojowego, przynosząc włosom suchym utraconą miękkość, blask i nawilżenie. Bardzo ważne jest to, że produkty z gamy Botanicals Fresh Care zostały pozbawione silikonów i innych sztucznych substancji, a wykorzystane do ich produkcji oleje są biodegradowalne i odnawialne, a dodatkowo poddaje się je ekologicznym procesom chemicznym. Dzięki temu mamy do czynienia ze skutecznym, a zarazem bezpiecznym produktem odżywiającym włosy.

Co wpływa na odżywienie włosów? Czy są to tylko kosmetyki?

Stosowane przez nas na co dzień kosmetyki czy dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne mają bardzo duży wpływ na kondycję naszych włosów. Nie zmienia to jednak faktu, że na prawidłowe lub nieprawidłowe odżywienie włosów wpływ ma także nasza codzienna dieta i nawyki żywieniowe. Jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi, gładkimi i błyszczącymi włosami, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by w naszej diecie znalazło się jak najwięcej witamin i minerałów, których największym źródłem są świeże owoce i warzywa, orzechy czy zwykła woda. Zdecydowanie powinniśmy spożywać jak najmniej wysokoprzetworzonej żywności (słodycze, słone przekąski, tłuste i gotowanie dania typu fast food), które nie posiadają praktycznie żadnych wartości odżywczych. Możemy też rozważyć przyjmowanie specjalnych witamin na włosy, np. w postaci tabletek, które nie tylko zapobiegną nadmiernemu niszczeniu włosów, lecz także ich wypadaniu.  

Może Ci się również spodoba