Co świadczy o dobrym gabinecie podologicznym i profesjonalizmie podologa?

Nasze stopy są zbyt cenne, aby powierzać je przypadkowym osobom, zwłaszcza że mamy coraz więcej świetnie wykwalifikowanych specjalistów podologów, którzy posiadają potrzebną wiedzę zdobytą po specjalistycznych kursach i szkołach oraz niezbędne doświadczenie w zabiegach podologicznych. Dlatego dowiedz się, jak wybrać dobry gabinet podologiczny i na co zwrócić uwagę, będąc u podologa!

Pierwsze wrażenie podczas wizyty u podologa

Mimo tego, że pierwsze wrażenie może być mylne, to warto wziąć je pod uwagę. Zwróć uwagę na wejście do gabinetu: czy masz gdzie zostawić swój płaszcz, czy kurtkę, czy jest przyjemna poczekalnia oraz jak wyglądają pracownicy i lekarz podolog. Ważne, by personel i specjaliści wzbudzali Twoje zaufanie.

Wyposażenie: stan i wykorzystanie narzędzi  i sprzętu podologicznego

Profesjonalny i odpowiednio przygotowany gabinet podologiczny powinien być wyposażony w jak najlepszy i jak najbardziej nowoczesny sprzęt. To nie tylko przyczynia się do skuteczności i szybkości przeprowadzania zabiegu, ale również podnosi komfort pracy samego podologa oraz wygodę jego pacjentów. Podstawą każdego gabinetu podologicznego powinna być specjalna frezarka do paznokci, pozwalająca na pracę w obrębie płytki paznokci.

Zabiegi i pielęgnacja stóp powinny być wykonywane na fotelu podologicznym, który zapewni Ci komfort i wygodę. Podolog zazwyczaj siedzi na obrotowym krześle. Przyjrzyj się dokładnie sprzętowi i narzędziom, z jakich będzie korzystał specjalista. W zasięgu ręki podologa powinna być lampa z lupą. Ułatwia pracę podczas dokładnego oglądu małych powierzchni. Sprzęt powinien być uporządkowany w szafkach i szufladach.

Higiena i bezpieczeństwo usług podologicznych

Jak podkreślają specjaliści podolodzy z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie, nowoczesność narzędzi i akcesoriów, jak również dbałość o ich sterylność to klucz do rozpoznania dobrego gabinetu. Schludne, czyste i przede wszystkim wieloaspektowo wyposażone zaplecze to fundament skutecznej pracy podologa. Podolog powinien używać również jednorazowych rękawiczek, maski lub okularów, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentowi oraz samemu podologowi. Sterylne narzędzia powinny być wyjmowane z opakowań w Twojej obecności. Nie bój się zwrócić uwagę, gdy masz wątpliwości co do higieny w gabinecie.

Dobry podolog, czyli jaki?

Dobry podolog powinien być po prostu profesjonalistą. Musi znać swój fach, być kompetentnym, posiadać odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w swojej profesji. Powinien potrafić wyjaśnić pacjentowi, jakie są jego problemy oraz  jak skutecznie sobie z nimi poradzić. Powinien oprócz wykonania zabiegu przekazać klientowi informacje na jego temat, odpowiedzieć na pytania odnośnie pielęgnacji i doradzić odpowiednie produkty. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza konsultacja i wywiad podologiczny.

Profesjonalny podolog wykonuje wiele zabiegów, takich jak leczenie ran, usuwanie odcisków czy leczenie odleżyn, aż po np. leczenie potliwości stóp. Zwróć uwagę, czy wykonuje rekonstrukcję paznokcia, gdyż  jest to jeden z najtrudniejszych zabiegów podologicznych i świadczy o kunszcie i umiejętnościach specjalisty podologa.

Plusem jest również możliwość skorzystania z usług podologa w ramach mobilnego gabinetu podologicznego. Większość profesjonalnych podologów oferuje wizyty domowe, jak. np. gabinet podologiczny Satin w Warszawie.

Może Ci się również spodoba