Blond farba do włosów – którą wybrać?

Choć moda zmienia się jak w kalejdoskopie, niektóre jej elementy chyba nigdy się nie zestarzeją. Jednym z nich są właśnie blond włosy – mogą one dodać wiele zmysłowości pani, która je nosi. W końcu nawet Marylin Monroe zaczynając swoją karierę, porzuciła płomienną rudość na rzecz jasnych, świetlistych pasm, by w końcu zagrać w filmie o bardzo wymownym tytule ,,Mężczyźni wolą blondynki”! Ty także zastanawiasz się nad rozjaśnianiem włosów, ale obawiasz się, że blond to nie kolor dla ciebie? Dowiedz się, kto powinien rozważyć użycie blond farby do włosów i który z produktów gamy Garnier będzie dla ciebie odpowiedni!

Blond farba do włosów – czy to produkt dla ciebie?

Naturalnie jasne pasma są bardzo często spotykane na naszej szerokości geograficznej – dlatego też kolory te będą pasować większości z nas! Wystarczy tylko odpowiednio dobrać odcień blondu. Świetlisty kolor złagodzi rysy twarzy i optycznie ją wyszczupli.

Blond farba do włosów a typy urody

Wybierając odcień blondu dla siebie, najpierw ustal, czy należysz do typów chłodnych, czy ciepłych. Jeżeli do tej pory nie przeprowadzałaś nawet podstawowej analizy kolorystycznej, początkowo może być to trudne. Warto jednak skorzystać z podstawowych sposobów na określenie temperatury swojej urody:

  • makijaż – wypróbuj typowo zimny (fuksja, mroźny róż) i ciepły (brzoskwinia, ceglasty pomarańcz) kosmetyk – może to być szminka albo róż do policzków,
  • ubranie – twoja skóra lepiej wygląda w zimnym błękicie, czy soczystym pomarańczu?,
  • biżuteria – twoją urodę lepiej podkreśla srebro,czy złoto?,
  • nadgarstek – typy chłodne mają zwykle niebieskie żyły na nadgarstku, a ciepłe – zielonkawe.

Próby zawsze przeprowadzaj bez makijażu i przy dziennym świetle. Jeśli jesteś typem chłodnym, wypróbuj blond farby do włosów Garnier w odcieniach popielatych i perłowych z cyfrą 1 lub 2 po kropce. Jeżeli scharakteryzowałaś się jako typ ciepły, wybierz złoty blond z cyfrą 3. Dalej nie jesteś pewna? Zawsze możesz zdecydować się na odcień naturalny (oznaczony jako 0) lub mieszany, np. z liczbą 13 lub 31. Pamiętaj, że pierwsza z cyfr oznacza, że pigmentu jest więcej, 13 będzie zatem nieco chłodniejszym, bardziej popielatym blondem, a 31 cieplejszym, złocistym kolorem.

Ciemny, jasny czy średni – jak znaleźć odpowiednią blond farbę do włosów

Wybierając odpowiedni poziom koloru, zwróćmy uwagę na kontrast, jaki powstanie w zderzeniu z naszą karnacją. Bardzo jasne barwy najbardziej pasują do delikatnej urody – panie o mocniejszych rysach lub kontrastowym typie mogą w nim wyglądać zbyt sztucznie. Wtedy lepiej zdecydować się na ciemniejszy odcień. Jak go rozpoznać? Tak, jak w przypadku temperatury, po cyfrach, jednak tym razem sprzed kropki:

  • 6 – ciemny blond, niekiedy nawet przypomina bardzo jasny brąz,
  • 7 – średni blond, wygląda bardzo naturalnie u większości pań,
  • 8 – jasny blond, również często występuje u Słowianek,
  • 9 – bardzo jasny blond, nieco rzadziej spotykany na włosach niefarbowanych, choć często wybierany przy zmianie koloru,
  • 10 – najjaśniejszy, platynowy blond, doda nam prawdziwie hollywoodzkiego szyku.

Pamiętaj jednak, że zwykłą farbą rozjaśnisz pasma o ok. 2 tony. Jeśli z natury masz włosy na poziomie siódmym, a chcesz przeistoczyć się w platynową blondynkę, wypróbuj farbę rozjaśniającą – wybierz odcień, którego numer zaczyna się od 100, np. 111 (intensywnie popielaty, zimny blond), czy 113 (beżowy i nieco cieplejszy). Przy pasmach na poziomie brązów konieczne będzie użycie rozjaśniacza.

Blond kosmyki pasują większości z nas, wystarczy tylko dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego odcienia. Czy wiesz już, który będzie idealny dla ciebie? Znajdź go w gamie blond farb do włosów od Garnier i pokochaj swój nowy look!

Może Ci się również spodoba